Er zijn prachtige voorjaarstukjes gemaakt op 15 mei 2010
Zaterdag 15 mei jl. organiseerde De Oranje Leeuw bij Bloemen in Huis te Almere de workshop voorjaarsstuk maken.
We werden daar allerhartelijkst ontvangen door Kim die voor deze gelegenheid werd bijgestaan door haar moeder. Eerst gezellig aan de koffie en thee met een koekje en dan aan de slag. Er was gekozen voor het opmaken van een bloemstuk in een glazen vaas met de schotel op de rand.
De bijgevoegde foto’s geven een beeld van hoe het er dan uiteindelijk uit komt te zien. Op een zeer relaxte wijze legde Kim ons uit hoe we het beste konden gaan beginnen. Allereerst de bodem bedekken met zoveel mogelijk groen. Wat klein en daarna groot blad. Ga me niet vragen hoe alles wat is gebruikt voor dit stuk heet, want dat is gewoon onbegonnen werk, daar zijn de namen van de bladen en bloemen veel te lastig voor.
Daarna eerst hoog beginnen, met de leeuwenbekjes, en dan systematisch, de verschillende bloemen, waaronder tulpen, rozen (ik heb wel iets onthouden) in groepjes insteken. In principe kun je zelf bepalen hoe je dit allemaal wilt doen, maar voor een goed resultaat was het toch handig de adviezen van Kim ter harte te nemen.
Tussendoor werden we voorzien van fris met kaas en worst en ik kan niet anders zeggen dan dat het erg gezellig was. Tijdens het opbouwen van de stukken werd er ook veelvuldig bij elkaar gekeken hoe de ander het er vanaf bracht. De verschillen tussen de stukken waren niet erg groot alhoewel het er toch bij iedereen net even anders uit zag. Het was een leuke workshop die zeker voor herhaling vatbaar is, dit mede ook door de voortreffelijke organisatie van Bloemen in Huis.
Bert Polder